Ondřej Zajíc

Designér, Helsinki

Ondřej Zajíc - Designér, Helsinki

O mně

Ondru po dokončení gymnázia zaujal User Experience Design, a proto se rozhodl si obor vyzkoušet. Po sedmiměsíční stáži v LMC byl přesvědčen, že obor je pro něj to pravé a začal UX studovat v Nizozemí, v Haagu. Během bakaláře se podíval na jeden semestr do Kanady a dobrovolničil na dvou mezinárodních UX konferencích. Po letošním úspěšném zakončení bakaláře se Ondra stěhuje do Helsinek, kam byl přijat na magisterský obor Collaborative and Industrial Design na Aalto university a kde se chce zaměřit na design služeb a strategický design. Ondra věří že pomocí designu může v budoucnu pomoci společnosti, obzvlášť sociálně slabším skupinám.

Kromě designu Ondra od svých šestnácti let dobrovolničí jako vedoucí v dětském klubu při Církvi Bratrské (od roku 2017, kdy žije v zahraničí, alespoň pomáhá organizovat letní tábory). Ondra ve volném čase rád chodí na výlety do přírody, obzvlášť do hor a příležitostně se věnuje videotvorbě.

"Já sám jsem měl to štěstí, že jsem během bakaláře měl rok a půl skvělého mentora z oboru. Právě díky němu jsem dosáhl největšího profesního a i osobního růstu a teď bych rád zase někomu pomohl já. Vím, že když je člověk na střední, může mít plno snů a tužeb čeho dosáhnout, ale taky vím, že narazí na spoustu překážek. Skrze mentoring chci poskytnou podporu a povzbuzení potřebné k dosažení takových cílů. Chci pomoci menteemu věřit sám v sebe a naučit se nebrat chyby jako něco špatného."

Ondřej Zajíc - Designér, Helsinki

Další mentoři

Partneři