Michaela Snopková

Spoluzakladatelka startupu, Praha

Michaela Snopková - Spoluzakladatelka startupu, Praha

O mně

Po vystudování česko-francouzké sekce Gymnázia Jana Nerudy vystudovala Míša politologii a mezinárodní vztahy se zaměřením na bezpečnost ve střední a východní Evropě na francouzském Science Po Paris (bakalářský program na kampusu v Dijonu, magisterský program v Paříži). Během bakalářského programu strávila rok výměnného programu v Estonsku, kde se za rok naučila plynně estonsky a kam se po dostudování vysoké školy přestěhovala. Už během studií začala pracovat na analýze a popularizaci orální historie Pobaltí, poslední dva roky působila v týmu Work in Estonia a měla na starost péči o komunitu mezinárodních specialistů sídlících v Estonsku. Během jarní  krize vedla tým, který vyvinul virtuální asistentu Suve, která pomáhala občanům a rezidentům s otázkami souvisejícími s nově nastalou situací. 

V září 2020 se po 8 letech života v zahraničí přestěhovala načas zpět do Prahy, kde se nadále věnuje virtuálním asistentům, běhání, čtení, procházkám se psem a pěstování pokojových rostlin. 

"Mentoring je pro mne přirozená součást života - už od střední školy jsem zvyklá mít k ruce mentory, kteří mi pomáhají v nasměrování, vzdělávání se nebo ve zvládání každodenních výzev v pracovním i soukromém životě. Vztah mentor-mentee vidím jako dvousměrnou cestu: mentor i mentee se přirozeně učí jeden od druhého a navzájem si poskytují inspiraci. Menteemu bych proto ráda předala schopnost podívat se z jiné perspektivy, odvahu se pustit do věcí, možná občas jít proti proudu a schopnost stát si za svým názorem díky solidním argumentům."[

Michaela Snopková - Spoluzakladatelka startupu, Praha

Další mentoři

Partneři