Klaudie Mrkusová

Junior Professionals Programme v Evropské Komisi, Brusel

Klaudie Mrkusová - Junior Professionals Programme v Evropské Komisi, Brusel

O mně

Klaudie v 16 letech přerušila studium na pražském gymnáziu a v rámci programu Českých Sekcí ve Francii si dodělala střední ve slunném Nimes. Po maturitě nastoupila na pařížské SciencesPo, kde studovala evropské záležitosti, politologii a ekonomii se zaměřením na post-sovětský prostor. Přestože původně chtěla být diplomatkou a získala zkušenosti jak na francouzské ambasádě v Praze, tak na českém zastoupeni při OECD, rok v nikdy nespícím Hong Kongu ji zavedl k otázkám životního prostředí a obnovitelných zdrojů. Po dokončení magistra v mezinárodní energetice (taktéž na SciencesPo) a stáži v dceřiné společnosti OMV začala Klaudie pracovat jako konzultant zaměřený na inovace a jako manažerka startupu působící v e-mobilitě. S těžkým srdcem se v březnu 2020 rozhodla startupovou scénu opustit a nastoupit na Blueebook traineeship v Evropské Komisi. Tam se podílela na formulaci Green Dealu v oblasti energetické efektivity budov a posléze ji Komise vybrala na dvouletý talentový program, kde ji najdete dodnes. 

Mimo jiné Klaudie také vedla neziskovou organizaci v rámci které učila měsíc v Togu, podílela se na projektu rozvoje ženského podnikání v Burgundsku, organizaci konference TEDx a SDG Hackatonu s AustrianStartups. Je milovníkem jazyků, Číny a jihovýchodní Asie, všech sportů, dortů a dobrého vína a slivovice – nejlépe z jižní Moravy odkud také pochází. 

„V mých očích je mentoring něco, co by mělo existovat všude a pro každého. Zejména v dnešní době. Se studenty bych chtěla nejvíce pracovat na sebereflexi a sebeuvědomění, aby se dokázali správně zorientovat v množství dnešních moznosti.“

Klaudie Mrkusová - Junior Professionals Programme v Evropské Komisi, Brusel

Další mentoři

Partneři