Hana Martínková

Zahraničně-politický poradce, Praha

Hana Martínková - Zahraničně-politický poradce, Praha

O mně

Hana vystudovala mezinárodní vztahy na Karlově univerzitě a ekonomii na Vysoké škole ekonomické v Praze. Rok studia strávila na Brunel University v Londýně. Vášeň pro zahraničí a mezinárodní vztahy si ponechala i po ukončení studia – spolu-založila podcast Za Humny, kde spolu s novinářkou Barborou Chaloupkovou zasazuje do kontextu malá i velká témata v mezinárodním dění. 

Pracovně se zabývala jaderným odzbrojením v neziskové organizaci, radila velkým firmám s evropskými dotacemi a poslední dva roky strávila v médiích – nejdříve v Respektu jako manažerka redakce, poté jako koeditor v DVTV. Aktuálně působí jako zahraničně-politický poradce. 

“Mentorovat chci především proto, že mně osobně mentor na střední škole chyběl a cestu k možnostem rozvoje svých schopností, dovedností a zájmů jsem si hledala velmi složitě a ztěžka. Pokud se mi podaří někomu tuhle cestu trochu ulehčit, budu svoji misi považovat za splněnou. Menteemu bych ráda předala to, jakým způsobem přemýšlím o studiu na vysoké škole, o hledání svého povolání (v tom pravém smyslu slova) i o nenahraditelnosti mezilidských vztahů v čemkoliv výše zmíněném. “

Hana Martínková - Zahraničně-politický poradce, Praha

Další mentoři

Partneři