Eva Faltusová

Studentka Evropských studií a Balkánského a středoevropského prostoru, Paříž a Praha

Eva Faltusová - Studentka Evropských studií a Balkánského a středoevropského prostoru, Paříž a Praha

O mně

Eva vystudovala Gymnázium Boženy Němcové v Hradci Králové, kde v rámci 3. ročníku absolvovala program Un an en France na Lycée Joseph Desfontaines v Melle ve Francii. Zájem o mezinárodní vztahy a ekonomii ji přivedl na Pařížský institut politických věd -  Sciences Po na kampus do Dijonu (zaměření na středoevropská studia, ekonomii a sociologii). V rámci Erasmu se Eva vydala do Belgie na lovaňskou univerzitu (KU Leuven), kde se věnovala energetice, udržitelnosti a rozvojové ekonomice. 

Současně se studii se Eva angažovala v pražském think-tanku Prague Security Studies Institute a také ve francouzsko-bruselském think-tanku Confrontations Europe, kde se věnovala problematice energetiky střední a východní Evropy.  Dále působila na Stálém zastoupení České republiky při EU – oddělení obchodních politik, v rámci kterého sledovala aplikovatelnost cílů udržitelného rozvoje (SDG’s) v obchodních dohodách. 

Momentálně je studentkou magisterského studia pařížského Sciences Po na fakultě veřejné správy v oboru Evropská studia se zaměřením na energetiku, klima a udržitelnost. Souběžně prohlubuje své znalosti o střední Evropě v rámci magisterského studia balkánského a středoevropského prostoru na Fakultě sociálních studií v Praze.

Ve volném čase se věnuje integraci a výuce dětí se sociálním či zdravotním znevýhodněním do společnosti. Také je velkou milovnicí klasické hudby, zpěvu a  hry na hudební nástroje, takže pokud máte rádi Mahlera a udržitelnost určitě s Evou najdete společnou notu.

“Těším se na program, protože bych chtěla poznat podobně "laděné" mladé lidi a zkusit jim předat co nejvíce zkušeností a naučit se i to nejlepší od nich. Těším se, že najdu přátelství,které bude pro mě inspirací v blízké budoucnosti, a také že investuji čas a energii do dalšího mladého člověka, který třeba jednou změní svět. Chtěla bych menteemu co nejvíce pomoci rozvíjet jeho potenciál, neboť nezáleží odkud jsme, ale kdo jsme a za čím si stojíme. Všechno je možné, jen musí být člověk vytrvalý a i když prochází sebe těžším obdobím musí si stát za svým cílem, což se mě osobně několikrát vyplatilo. Byla bych ráda, aby si mentee odnesl co nejvíce, ale hlavně, aby se nepodceňoval, protože nikdy člověk neví co může s odvahou dokázat nebo změnit.”

Eva Faltusová - Studentka Evropských studií a Balkánského a středoevropského prostoru, Paříž a Praha

Další mentoři

Partneři