Martin Hunčovský

Student medicíny, Bristol

Martin Hunčovský - Student medicíny, Bristol

O mně

Martin studuje v současné době medicínu na jihozápadě Anglie, kde zároveň pracuje jako ošetřovatel na urgentním příjmu Bristol Royal Infirmary. Protože si je vědom důležitosti evidence-based medicine, přijal Martin pozvání do Cochrane Collaboration, u které pak spoluzaložil českou pobočku, a dále učil jako asistent na 3.LF UK. Jako metodik Agentury pro zdravotnický výzkum pak pomáhá vytvářet národní klinické doporučené postupy. Dříve pracoval v oblasti privátního a investičního bankovnictví. 

Martin absolvoval obor veřejného zdravotnictví na London School of Hygiene and Tropical Medicine, dějiny věd a biologii na University College London a ekonomii na Loughborough University. Střední školu dokončil ve Velké Británii díky stipendiu od OSF. Během studií absolvoval dlouhodobé stáže na Velvyslanectví ČR v Londýně, v singapurském venture kapitálovém fondu Vickers Venture a na Akademii věd ČR.  

Ve volném čase Martin opouští civilizovaná velkoměsta a míří do lesů a hor, ať už to jsou Krkonoše, Lofoty nebo Himaláje. Pro radost pak chodí běhat, navštěvuje galerie a hospody a snaží se také meditovat. Většinou však začne rozjímat tak hluboce, že u toho rychle přechází do vzácného spánku. Nerušené dřímání si užívá nejvíce v jeskyni pod skálou ve Svatém Janu, kde učí kurz medicíny na Letní akademii Discover.

,,Ve svém kariérním životě jsem prošel kompletní změnou, kdy jsem opustil korporátní svět financí a investic a začal se věnovat zdravotnictví. Rád budu sdílet své motivace, strasti i slasti této změny s cílem co možná nejvíce uklidnit případné mentee, že člověk se nemusí nutně rozhodnout pro svou kariéru již ve svých osmnácti letech. Během své cesty jsem narazil na mnoho slepých (byť pohodlných) konců, snažil se “hackovat” systém a být ten “chytrý”, abych později pochopil, že mnohem důležitější je nastavit si svůj vnitřní kompas, vytvářet hodnoty a snažit se být jednoduše užitečný. Díky zahraničním zkušenostem pak rád pomůžu s přípravou na přijímací řízení, ať už se vydáte studovat filozofii vědy, ekonomii nebo medicínu.”

Martin Hunčovský - Student medicíny, Bristol

Další mentoři

Partneři