Martin Hunčovský

student medicíny a výzkumník, Bristol

Martin Hunčovský - student medicíny a výzkumník, Bristol

O mně

Po pěti letech kombinování práce v privátním bankovnictví a přednášení na 3.LF UK si Martin řekl „a dost“ a rozhodl se naplno věnovat tomu, co je snad všem lidem nejcennější. A to lidskému zdraví.

V současné době studuje medicínu na jihozápadě Anglie a zároveň pracuje jako ošetřovatel na urgentním příjmu Bristol Royal Infirmary. Protože si je Martin vědom důležitosti evidence-based medicine, přijal pozvání do Cochrane Collaboration, u které pak spoluzaložil českou pobočku. Jako metodik Agentury pro zdravotnický výzkum navíc pomáhá vytvářet národní klinické doporučené postupy.

Martin absolvoval obor veřejného zdravotnictví na London School of Hygiene and Tropical Medicine, dějiny věd a biologii na University College London a ekonomii na Loughborough University. Střední školu dokončil ve Velké Británii díky stipendiu od OSF. Během studií absolvoval dlouhodobé stáže na Velvyslanectví ČR v Londýně, v singaporském venture kapitálovém fondu Vickers Venture a na Akademii věd ČR. 

Ve volném čase Martin opouští civilizovaná velkoměsta a míří do lesů a hor, ať už to jsou Krkonoše, Lofoty nebo Himaláje. Pro radost pak chodí běhat, navštěvuje galerie a hospody a snaží se také meditovat. Většinou však začne rozjímat tak hluboce, že u toho rychle přechází do vzácného spánku. Nerušené dřímání si užívá nejvíce v jeskyni pod skálou ve Svatém Janu, kde učí kurz medicíny na Letní akademii Discover a kde se snaží dělat vedoucího studentům, kteří jsou kolikrát chytřejší a nadanější než on sám.

 

Martin Hunčovský - student medicíny a výzkumník, Bristol

Partneři